Bireysel şirketler günümüzde girişimcilik konusunda adım atmak isteyen kişilerin oldukça dikkatini çekiyor. Gerek e-ofis gerekse de fiziksel ofisler için şirket kuruluşu adına adımlar günümüzde daha sık atılıyor. Şirket kurma işlemleri sanılanın aksine 2-3 günde tamamlanabiliyor. Kurulan şirkete ve sermayenin büyüklüğüne göre bu süre değişse de genellikle gerekli evrakların toplanması kuruluş için yeterli oluyor. Şirket kuruluşu Ankara işlemleri de gerek sanal ofisler gerekse fiziksel ofisler olmak üzere hızla devam ediyor.

Şirket Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Kurulacak olan şirketin türüne ve büyüklüğüne göre sermaye miktarı da değişiklik göstermektedir. Kuruluş için ayrılan sermayenin şirketin gelir elde edene kadar şirketin ihtiyaçlarını karşılaması gerekir. Şirketin ilk aşamasında fiziksel şirketler için ofis alanı için de para ayırmak gerekir. Sanal Ofis için böyle bir durum söz konusu değildir. 

Şirket kuruluşu limited ya da anonim olarak gerçekleştirilebilir. Şirket kuruluşu Ankara söz konusu olduğunda gerekli sermaye ayarlanarak limited ya da anonim şirket kurulabilir. Limited şirketler için daha az sermaye gerekirken anonim şirketler için daha fazla sermaye gerekebilir. E-ofis söz konusu olduğunda sermayenin ofis için ayrılan kısmına gerek olmamaktadır. Ancak web sitesi ve e-ticaret sitesi kurulumları için belirli sermayeler gerekmektedir. 

Şirket Tipleri 

Şirket tipi “limited” ya da “anonim” olduğunda yapılması gerekenler ve sermaye miktarı da değişiklik gösterecektir. Limited şirket daha az sermaye gerektirse de sorumlulukları daha fazladır. Anonim şirketin ise sermayesi daha fazla olsa da sorumlulukların daha az olacağı söylenebilir. Kuracağınız şirket modeline karar vermek ve hem sermaye hem de evrak işlerini tamamlamak için yapmanı gereken şey ise bir mali müşavirle anlaşmaktır.

Şirket kuruluşu Ankara için bir mali müşavirle anlaşarak şirket modeline ve sermaye yeterliliğine karar vermek en doğrusu olacaktır. Mali müşavir olmadan işleri yürütmek daha zorlayıcı olacaktır. Bu nedenle şirket kuruluşu için bir Ankara Muhasebeci ile iş birliği yapmak en iyisidir. Günümüzde bireysel şirketlerin popülerliği ve girişimciliğin değeri her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle günümüzde birçok kişi şirket kurmanın yollarını aramaktadır. 

Aklınıza takılan her soruda;

bilgi almak için bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Okumaya devam et.

Ücretsiz Bilgi Almak İçin

Tıkla Ara!

*Çekinmeden arayabilirsiniz…